poniedziałek, 28 listopada 2016

Wielki szu - zarządzanie promocjami

W poprzednim poście opisywałem promocyjne karty, z których korzystam. Mam ich zdecydowanie więcej niż przeciętny Polak, więc musiałem zaplanować sobie też jakiś system zarządzania nimi.

Początkowo korzystałem z Excela, który chociaż spełniał swoje zadanie, to był w pełni procesem ręcznym. Poniżej znajdziecie przykładowe 2 wiersze z pliku Excel.

sporo informacji do wypełnienia

Zacząłem szukać czegoś bardziej automatycznego i znalazłem serwis kontomierz.pl

Kontomierz.pl służy do zbierania wszystkich danych finansowych w jednym miejscu ułatwiając tym samym prowadzenie budżetu. Serwis nie ma wprawdzie dedykowanych opcji do obsługi promocji bankowych, ale można do tego celu wykorzystać funkcjonalności z już istniejące.

Pokażę to na przykładzie promocji banku Millenium.

Polega ona na zwrocie 6% wartości transakcji bezgotówkowych, z wyłączeniem transakcji internetowych. Maksymalny zwrot miesięczny to 30zł. Dodatkowo, warunkiem jest wpływ na konto 1500zł z konta prowadzonego w innym banku niż Millenium.
Jak łatwo policzyć, aby osiągnąć maksymalny zwrot należy wydać min. 500zł.
Dlatego w kontomierzu importuje wszystkie transakcje i sprawdzam ile wydałem klikając ikonę konta.

Widać wyraźnie, że wydałem 443zł czyli aby otrzymać pełny zwrot muszę wydać 57zł. Dodam, że nie jestem "aptekarzem" czyli nie celuję idealnie w 500zł tylko płacę kartą i gdy przekroczę kwotę 500zł czekam do kolejnego miesiąca.

Teraz sprawdzam, czy zrobiłem przelew na 1500zł. To mogę zrobić na 2 sposoby.

1. Za pomocą modułu planer dodaje sobie zadania do wykonania. Zadania mogą być cykliczne i pojawią mi się automatycznie w każdym miesiącu.

Jak widać w tym miesiącu już taki przelew zrobiłem, ale musiałem go odznaczyć ręcznie.

2. Drugi sposób korzysta też z wykresu bilansu, ale zmieniam nieco filtr dodając także operacje zaklasyfikowane przeze mnie jako nieistotne. Sa one nieistotne z punktu widzenia majątku, gdyż zrobiłem tylko przelew pomiędzy jednym z moich kont, a drugim i nie jest to przychód a raczej zwykły wpływ na konto.


Oczywiście gdym się "wkliknął" w wykres to otrzymam szczegółowe rozbicie transakcji.

Widać, że zrobiłem przelew na 1500zł i zwrot 30zł za poprzedni miesiąc.


Mam nadzieję, że serwis kontomierz.pl nadal będzie się rozwijał i dodadzą różne opcje ułatwiające zarządzanie promocjami.

6 komentarzy:

 1. Cześć
  http://polecaneblogifinansowe.blogspot.com to mini-agregator blogów o szeroko rozumianej tematyce finansowej.
  Dodaj swojego bloga na listę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe kwestie, ale muszę przyznać, że u mnie takimi sprawami zajmuje się dobry doradca finansowy i księgowy ;) http://jezak.pl/en/about-me/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe zestawienie a Kontomierz trzyma się bardzo dobrze i nadal się rozwija, pozdrawiam Karol z Banki24

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe promocje kredytowe są teraz w firmie https://gotowkanajuz.pl/, jeżeli ktoś jest zainteresowany to niech sprawdzi na ich stronie internetowej co mają do zaoferowania.

  OdpowiedzUsuń

Powiadamiaj mailem

Obserwuj poprzez email

Obserwatorzy